Cofnij

Głównym celem fundacji jest zmiana postrzegania świata muzyki klasycznej przy wykorzystaniu innowacyjnych technologii

JULIAN COCHRAN FOUNDATION (JCF) tworzy grupa ekspertów i organizatorów z doświadczeniem w zarządzaniu międzynarodowymi wydarzeniami kulturalnymi. Głównym celem fundacji jest zmiana postrzegania świata muzyki klasycznej przy wykorzystaniu innowacyjnych technologii, jak również aktywizacja polskiego biznesu do współtworzenia nowoczesnych rozwiązań w dziedzinie kultury.

Od 2014 roku JCF organizuje m.in. międzynarodowy konkurs pianistyczny International Cochran Piano Competition www.cochranpianocompetition.com, który jako jedyny na świecie spośród konkursów dla uczestników dorosłych realizowany jest w całości w formule online.Obecnie odbywa się trzecia edycja konkursu, w której udział bierze 135 pianistów z 34 krajów.

Fundacja wraz z firmą Altkom Software & Consulting tworzy także przełomową aplikację mobilną ONSTAGE www.onstageapplication.com, z której będzie można korzystać podczas koncertów muzyki klasycznej. Premiera projektu odbyła się 16 listopada w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Do celów statutowych JCF należy również popularyzacja dorobku muzycznego Juliana Cochrana, współczesnego australijskiego kompozytora muzyki klasycznej, który tworzy w duchu tradycji pianistycznych Liszta, Bałakiriewa, Ravela i Prokofiewa, inspirując się również folklorem Europy Środkowo-Wschodniej.

Kontakt:
Karolina Sajniak-Drzyzga
ksajniak@cochranpianocompetition.com